Koszyk z liny sizalowej

Chcesz się dowiedzieć, jak lina sizalowa może nam pomóc w stworzeniu atrakcyjnej i ciekawej, a nawet modnej oraz stylowej torby? Zapewne w wielu przypadkach znajdzie ona swoiste zastosowanie, może nam ona służyć jako typowa torba na zakupy, a tym samym pełnić jasno określoną przy tym rolę.

Czego potrzebujemy do stworzenia takiej torby?
Pewnie, iż do stworzenia odpowiedniej torby z liny sizalowej o adekwatnych do tego rozmiarach oraz wymiarach, wymaga od nas posiadania takich rzeczy i elementów jak :
Nożyczki
Doniczka z tworzywa sztucznego jakiej średnica wynosi około 50 cm
Pędzla
6 metrów liny sizalowej której średnica ma około 7-8 mm
Odpowiedniego kleju
Pistoletu na gorący klej
Jak powstaje taka torba?

Na samym początku, lina sizalowa powinna być odpowiedniego zwinięta, w kształt tzw. ślimaczka, rozpoczynając jej zwijanie od jednego końca samego sznurka. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż lina sizalowa będzie stawiała swoisty opór podczas jej zwijania, dlatego co chwilę należy ją podkleić z zastosowaniem pistoletu na gorący klej. Gdy uda nam się przebrnąć ten etap, należy przygotować doniczkę z tworzywa sztucznego, a następnie ułożyć do góry dnem, gdzie zresztą układamy wcześniej wykonanego ślimaczka. Teraz lina sizalowa jest owijana w taki sposób, aby była odpowiednia pod względem rozmiaru i wielkości dna samej doniczki, jeżeli uda nam się to zrobić to odwracamy doniczkę w drugą stronę i oplatamy ją naszą liną sizalową. Bardzo ważne jest aby wcześniej przyklejona lina sizalowa nie została doklejona do doniczki. Jeżeli już owinęliśmy całą doniczkę, to czas najwyższy aby pomalować ją klejem z zastosowaniem do tego celu pędzla, w taki sposób aby dokładnie przeniknął on pomiędzy poszczególne sznurki. W momencie gdy klej wyschnie, możemy powoli usunąć plastikową doniczkę, a efektem tego zabiegu będzie uzyskanie formy sizalowej.

Teraz nadszedł czas, aby lina sizalowa została pocięta na trzy części o długości mniej więcej 200 cm, jednocześnie zaplatamy ją jak typowy warkocz na głowie, w ten sposób stworzymy uchwyty do naszej torebki, który należy także zgiąć w łuk i wsunąć do stworzonej wcześniej torebki. Oczywiste jest, iż ma ona wystawać poza torebkę, przyklejamy go znów z zastosowaniem gorącego kleju i pozostawiamy cały koszek do wyschnięcia.

Sama torba prezentuje się nader atrakcyjnie i ciekawie, a lina sizalowa lub kolorowe sznurki do ozdoby sprawiają iż jest nie tylko oryginalna, lecz wytrzymała oraz solidna. Dlatego warto się zastanowić, czy stworzenie takiej torby nie jest czymś co powinno wzbudzić naszą uwagę, dodatkowo pozwoli nam na uzyskanie praktycznej torby o określonym do tego przeznaczeniu.