Ozdobne dekoracje ze sznurka

Stwórz własne dekoracje z wykorzystaniem sznurka Nie musisz kupować zbyt wiele bombek na swoją choinkę, a niektóre dekoracje jakie na nią trafią, możesz stworzyć w bezproblemowy sposób, wykorzystując do tego celu sznurek lniany czy jakikolwiek inny sznurek ozdobny. Oczywiście sam proces tworzenia dekoracji, do którego wykorzystamy sznurek lniany nie jest czymś trudnym i skomplikowany, trzeba tylko wykazać trochę kreatywności a przy tym także chęci.

Co należy posiadać, aby stworzyć dekoracje ze sznurka?
Warto na samym wstępie tworzenia dekoracji przygotować sobie wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak :
-Elastyczny drut
-Klej oraz nożyczki
-Butelki
-Kilkanaście motków sznurka
-Ozdobne cekiny lub koraliki
-Wykałaczki


Krok po kroku stwórzmy bałwanka na naszą choinkę
Samo tworzenie bałwanka jako ozdoby choinkowej ewentualnie zastosowanej w innym miejscu, rozpoczyna się od przygotowania trzech różnych od siebie pod względem wielkości motki sznurka lnianego, oraz odpowiedniego ułożenia ich tak, aby jeden znajdował się bezpośrednio za drugim. Inne element naszego bałwanka, czyli chociażby sam kapelusz tworzymy wykorzystując drut, i formując go w optymalny do tego sposób, następnie owijamy wokół niego sznurek tak aby nie było widać samego druta. Teraz nadchodzi czas, aby złączyć nie tylko motki naszego sznurka, lecz kapelusz w całość, można do tego celu wykorzystać sam drut a nawet wykałaczki, ewentualnie zawiązać w najbardziej adekwatny do tego sposób. Bałwanka warto ozdobić za pośrednictwem kolorowych koralików a nawet guzików, przez co stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną dekoracją świąteczną.

Teraz czas na stworzenie gwiazdki bożonarodzeniowej
Może zamiast bałwanka, wolisz stworzyć gwiazdki? Żaden problem, znów do tego celu będzie potrzebny drut oraz sznurek, najpierw odcinamy kawałek sznurka lnianego a następ[nie pokrywamy nim drucik. Owijanie ma pozwolić nam na dokładne i precyzyjne pokrycie całego druta, w celu uzyskania jak najbardziej ciekawego efektu, potem trzeba tylko uformować gwiazdkę, a więc wykazać trochę kreatywności.

Ozdoby choinkowe wykonane ze sznurka bawełnianego lub sznurka ozdobnego, są czymś ciekawym oraz atrakcyjnym w pełnym tego słowa znaczeniu, zaliczają się do rękodzieła artystycznego a co za tym idzie, ich stworzenie to nic trudnego. Nie ma sensu kupować ozdób choinkowych, skoro tak naprawdę do ich wykonania wystarczy sznurek lniany czy jakikolwiek inny, dodatkowo chęć wykazania chęci aby móc je najzwyczajniej stworzyć. Warto więc zatem spróbować, może dzięki temu powstaną oryginalne, atrakcyjne i ciekawe ozdoby choinkowe.