Abażur wykonany z lnu

Zapewne niejednokrotnie mieliśmy okazję widzieć w sklepach abażury ze sznurka, niestety w większości przypadków oraz sytuacji nie mogliśmy pozwolić sobie na ich zakup, na przeszkodzie stała bowiem wysoka cena. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy ich posiadać wręcz przeciwnie, wystarczy tylko chęć do pracy oraz możliwość stworzenia ich samodzielnie, co zresztą udało się już wielu osobom.

Które rzeczy są potrzebne do tego celu?
-Marker najlepiej niezmywalny
-Odpowiednio duży balon
-Podstawa starej i nieużywanej lampy
-Włóczka sznurka lnianego
-Wazelina
-Ręczniki papierowe oraz ręczniki papierowe
-Klej do tapet
Jak powstaje abażur ze sznurka?

Do plastikowego pojemnika wędruje klej do tapet, oraz włóczka jakiegokolwiek sznurka , którą należy dokładnie pokryć wspomnianym co do tego klejem. Potem dmuchamy nasz balon w celu uzyskania odpowiedniego kształtu, smarując go na sam koniec wazeliną, a następnie przykładamy starą podstawę lampy i obrysowujemy jej adekwatny co do tego kształt. Posmarowany wcześnie wazeliną balon, obwiązujemy sznurkiem zaczynając od pionu i przechodząc do poziomu, wszystko po to aby powstało jak najwięcej swoistej asymetryczności. Końce naszego sznurka możemy schować w pozostałe warstwy sznurka, i tak pozostawiamy je na 24 godziny, po tym czasie przebijamy balon oraz wyjmujemy go ze środka. Właśnie w ten sposób możemy w kilku krokach stworzyć gotowy abażur do którego wykonania wystarczył sznurek.

Taką metodą, możemy stworzyć abażur różnej wielkości, co oczywiste wszystko uzależnione jest od rozmiaru balona, który jest pomocny do tego celu. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż to kolejny przykład tego, jak można wykorzystać sznurki których właściwości niejednokrotnie nie doceniamy. W prosty, łatwy i szybki sposób możemy wykonać abażur na lampę oraz zastosować go zgodnie ze swoistym przeznaczeniem, rolą którą ma pełnić a tym samym nawiązać do modnej stylistyki która jest aktualnie na czasie. Dlatego jeżeli kolejny raz cena abażura ze sznurka , będzie dla ciebie zbyt wysoka, to czas najwyższy aby zabrać się samemu za jego stworzenie, to nie tylko dużo tańsza lecz znacznie ciekawsza alternatywa i opcja, z której warto skorzystać. Dodatkowo możemy wykorzystać sznurki dekoracyjne, kolorowe czy jakiekolwiek inne nadające się do tego celu, pozwoli nam to uzyskać nader ciekawy efekt. Cieszmy się więc z abażura, a tym samym niech znajdzie się on we wnętrzu danego miejsca, i spełni swoje najważniejsze zadanie a nawet stanowi atrakcyjną dekorację, którą bez wątpienia będzie.