Pasek ze sznura jutowego popularny pomysł

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się paski ze sznurka, dodatkowo zakończone chwostami, oczywiście ciekawą alternatywą aby taki posiadać jest nie tyle ich zakup, co możliwość samodzielnego stworzenia. Nie jest to zadanie trudne, lecz przede wszystkim takie któremu najzwyczajniej w świecie może sprostać każda z nas.

Jakich rzeczy będziemy potrzebować aby stworzyć pasek ze sznurka?
Przygotujmy najpierw odpowiednie rzeczy, aby stworzyć nasz pasek ze sznurka, do tego celu musimy posiadać :
-Długopis, nożyczki i linijkę
-Pistolet jaki posłuży nam do klejenia na gorąco
-4 nakrętki (w tym dwie sześciokątne oraz inne wielkości 1/2 cala)
-2 kawałki zamszu ewentualnie skóry
-Około 2,5 m grubego sznurka jutowego
-Kilka ozdobnych koralików

Jak rozpocząć tworzenie paska ze sznurka?
Najpierw powinniśmy odmierzyć tyle sznurka, abyśmy mogli się nim owinąć przynajmniej dwa razy, dodatkowo pozostał jeszcze zapas tak aby można go było zawiązać. Potem kawałki skóry ponacinajmy w taki sposób aby udało nam się stworzyć frędzle, co chyba nie powinno stanowić żadnego problemu. Teraz przechodzimy do momentu kiedy w odległości około 0,8 cm od naszej górnej krawędzi kawałka skóry lub zamszu, tworzymy równoległe linie, w granicach około 0,5 od siebie, następnie należy w sposób ostrożny ponacinać sam zamsz, wzdłuż wspomnianych linii.

Kolejny krok to nawleczenie na koniec naszej liny, posiadanych nakrętek oraz koralików, a na końcu przyklejenie tak przygotowanego sznurka bezpośredniego do jednego z dwóch końców powstałego wcześniej frędzla. Dalej ciasno owijamy koniec liny skórzanym kawałkiem w ten sposób powstaje nam chwost jaki kleimy, a zaraz po wyschnięciu samego kleju nakładamy na nasadkę chwostu nakrętkę którą założyliśmy wcześniej. Ostatnim etapem jest zamocowanie nakrętki do liny za pomocą dużej ilości gorącego kleju oraz powtórzenie tej czynności z drugiej strony.
W taki właśnie sposób możemy stworzyć unikalny, ciekawy i oryginalny pasek, bez potrzeby ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z jego zakupem. Oczywiste jest, iż dla wielu osób poszczególne czynności czy etapy tworzenia paska ze sznurka ozdobnego mogą wydawać się czymś nader trudnym, jednak nie ma nic prostszego by cieszyć się z własnego rękodzieła. Na pewno w wielu przypadkach i sytuacjach taki pasek ze sznurka znajdzie swoiste zastosowanie oraz wykorzystanie, jednocześnie będzie eleganckim dodatkiem naszej kreacji. Posiadajmy zatem świadomość i satysfakcję, iż taki modny pasek udało nam się stworzyć samodzielnie, a co za tym idzie istnieje jeszcze wiele możliwości udekorowania go, chociażby za pośrednictwem cekinów jakie można zamocować bezpośrednio przy samej skórze czy innym materiale.