Odnowienie doniczki za pomocą sznura

Posiadasz jakiekolwiek stare doniczki lub jakiekolwiek pojemniki? Zatem nie decyduj się na ich wyrzucenie, a co najważniejsze niech twoje zainteresowanie wzbudzi możliwość zmiany ich wyglądu, tak aby można było je zastosować na naszym balkonie ewentualnie ogrodzie lub mieszkaniu. Wystarczy wykorzystać sznurki dekoracyjne, ewentualnie inne, jakie pozwolą nam ozdobić wspomniane pojemniki czy doniczki, w nader atrakcyjny dla nich sposób.

Co umożliwi nam udekorowanie samej doniczki, a więc czego tak naprawdę potrzebujemy:
Nie trzeba wiele, aby nasza doniczka zmieniła swój dotychczasowy wygląd, powinniśmy przygotować takie rzeczy jak:
-Pistolet który pozwoli nam kleić na gorąco
-Sznurki ozdobne, bawełniane czy jutowe o grubości minimum 1 cm
-Stare pojemniki i doniczki
-Pędzel wraz z farbami akrylowymi
Jak wygląda proces dekorowania doniczki lub adekwatnego pojemnika?
Pamiętajmy, aby na samym początku odpowiednio zabezpieczyć za pomocą taśmy klejącej końcówki sznurka, co pozwoli uniknąć ich ewentualnego strzępienia. Potem sam sznurek przyklejamy i dokładnie oraz precyzyjnie, owijamy całą doniczkę w taki sposób, aby nie powstały jakiekolwiek szczeliny. Zakładajmy również, iż sam klej na gorąco bardzo szybko schnie, i nie ma możliwości wprowadzenia jakichkolwiek poprawek. Kiedy już uda nam się ułożyć sznurek wedle powyższego założenia, to za pośrednictwem nożyka powinniśmy pozbyć się wcześniej założonej taśmy klejącej. Poszczególne warstwy sznurka, możemy pomalować z wykorzystaniem farb akrylowych, tutaj możliwości mamy bardzo wiele aby uzyskać odpowiedni efekt.

Można zatem powiedzieć, iż kolejny raz w prosty oraz łatwy sposób wykorzystując sznurki możemy zmienić wygląd wielu elementów i rzeczy w naszym domu. Doniczki czy pojemniki na pewno będą znacznie atrakcyjniej się prezentować, jeżeli pojawią się na nim dekoracyjne sznurki, dodatkowo ich pomalowanie pozwala nam na uzyskanie nader oryginalnego efektu. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż takie doniczki idealnie wkomponować możemy w stylistykę naszych tarasów, ogrodów czy nawet wewnątrz samych mieszkań i wielu adekwatnych do tego miejsc. Niech zatem udekorowanie doniczki czy plastikowego pojemnika za pośrednictwem sznurka, będzie alternatywą oraz opcją, na którą spojrzymy przez pryzmat samodzielnego działania. Oznacza to, iż w prosty oraz łatwy a tym samym bezproblemowy sposób, możemy sprawić że nasza stara doniczka na nowo zyska zastosowanie. Spróbujmy zatem wykorzystać sznurki do tego celu, a co najważniejsze osiągnąć odpowiedni co do tego efekt.