Sznur z bawełny jako ciekawy pojemnik na kwiaty

Sznurek ze względu na swoje właściwości, znajduje bardzo duże zastosowanie i wykorzystanie, nawet ten zwykły którym dysponuje oraz posiada większość z nas. Dlatego nie dziwi fakt, iż coraz częściej pragniemy na jego bazie stworzyć coś z niczego, nie inaczej jest w przypadku kwietnika, do którego idealnie nadają się właśnie sznurki bawełniane. Oczywiście taki kwietnik trafi z czasem na nasz balkon, a co za tym idzie stanie się ciekawą alternatywą w aspekcie dekoracji takiego miejsca, zresztą nie tylko jego. Jeżeli zatem zainteresował nas wspomniany kwietnik ze sznurka bawełnianego, to powinniśmy wiedzieć, iż jej stworzenie nie stanowi żadnego większego wyzwania.

Przygotuj rzeczy do stworzenia swojego kwietnika
Ciekawostką już na samym początku może być informacja, że do stworzenia kwietnika potrzebny jest wyłącznie sam sznurek bawełniany, no i odrobina czasu oraz wykazania niezbędnych w tym zakresie chęci. Sznurek powinien charakteryzować się odpowiednią grubością, tutaj średnica niech waha się w granicach 2-3 cm, co sprawi iż doniczka będzie wytrzymała, solidna oraz trwała, wytrzyma również odpowiednie obciążenie. Wspomniany sznurek dzielimy na minimum 6 równych kawałków o tej samej długości, większa ilość może nam posłużyć do stworzenia trellażu. Długość sznurka powinna być uzależniona od wielkości doniczki, rośliny jaka ma do niej trafić, a nawet wysokości sufitu ewentualnie efektu końcowego jaki pragniemy najzwyczajniej uzyskać.

Jak powstaje kwietnika ze sznurka?
Początkowym etapem tworzenia kwietnika jest równe ułożenie sznurka i związanie jego końcówek w supeł, w ten sposób udaje nam się uzyskać podstaw kwietnika. Kolejnym krokiem jest związanie w supełki każde dwa sznurki jakie de facto wychodzą z podstawy, tutaj należy zachować odpowiednią odległość (nie może być ona większa, niż sama średnica podstawki na której znajduje się nasza doniczka, jaką z czasem zamierzamy powiesić)

Teraz przechodzimy do momentu, kiedy należy wykonać drugie kółko z supełków poprzez ich ponowne podwójne wiązanie, pomocna do tego celu może być doniczka jaka pozwoli nam zachować równą odległość (i którą potem ozdobimy stworzonym kwietnikiem). W ten sposób udaje nam się stworzyć siatkę, tutaj jeszcze pamiętajmy o związaniu sznurków u samej góry zwłaszcza jeżeli zamierzamy ją powiesić na naszym balkonie, tarasie czy w innym co do tego miejscu.

Kwietnik do którego stworzenia wykorzystano sznurki bawełniane, na pewno jest czymś nie tylko oryginalnym ale również niespotykanym w ogólnej sprzedaży, dodatkowo możemy go wykonać zupełnie samodzielnie.