Sznurowane ozdoby

Szybko, łatwo oraz w prosty sposób, sama sznurówka lub jakikolwiek inny sznurek, może zostać wykorzystany do stworzenia oryginalnej oraz stylowej bransoletki. Oczywiście nie trzeba dysponować żadnymi większymi umiejętnościami, wystarczy chwila czasu by nasza sznurówka zamieniła się we wspomnianą bransoletkę.

Jakich rzeczy będziemy potrzebować do stworzenia bransoletki?
Na samym początku musimy przygotować sobie odpowiednie rzeczy, dzięki którym będziemy mogli wykonać wspomnianą bransoletkę, a zaliczają się do nich :
-Sznurówka lub jakikolwiek inny sznurek
-Ścinki lub odpowiedni do tego materiał
-Nożyczki oraz pistolet do klejenia na ciepło

Jak wykonać taką bransoletkę?
Przygotowana sznurówka lub sznurek, trzeba pociąć na trzy ewentualnie więcej kawałków, których długość będzie się wahać między 18-22 cm, zakładając zawsze iż dzięki jednemu kawałkowi tworzymy jedną co za tym idzie bransoletkę. Wspomniany materiał (a nawet same ścinki) także tniemy na kilka pasków których długość ma wynosić około 45 cm a ich szerokość nie powinna przekraczać 1,5 cm. Na koniec sznurka, należy położyć odpowiednią ilość kleju a potem przyłożyć go bezpośrednio do końcówki przygotowanego wcześniej materiału, oraz zacząć go okręcać wokół wspomnianej sznurówki. W tym czasie nakładamy klej tak aby nie doszło do zsunięcia samego materiału ani tym bardziej nie przesuwał nam się on w nieodpowiedni sposób.

Kiedy już uda nam się owinąć kawałkiem materiału cały sznurek, należy przykleić obie końcówki do siebie, jednak w żadnym wypadku nie kończyć owijania w tym momencie. Sznurówka jest owijana do momentu, aż uda nam się ukryć samo złącze, dzięki czemu uda nam się zachować estetyczne wykonanie w efekcie końcowym. Kilka centymetrów za samym złączeniem, należy zdecydować się na odcięcie materiału oraz przykleić go w taki sposób, aby jego koniec trafił do wewnętrznej strony bransoletki. Teraz pozostaje nic innego jak odczekanie odpowiedniej ilości czasu aby nasz klej wyschnął, tym samym możemy zdecydować się na wykonanie kolejnej a potem połączenie ich w ciekawą kompozycję na naszej dłoni.

Taka samodzielnie wykonana bransoletka, może być nie tylko ciekawą dekoracją która przypadnie nam do gustu, to świetny pomysł na prezent, w końcu bądź co bądź rękodzieła tego typu cieszą się sporą popularnością. Stworzenie samej bransoletki nie jest czymś trudnym ani tym bardziej skomplikowanym, wręcz przeciwnie to bardzo łatwy proces, jaki pozwoli nam na powstanie, unikalnej, oryginalnej i stylowej bransoletki, dodatkowo wedle własnego uznania czy efektu na jakim nam zależy.