Ozdoba choinkowa ze sznurka jutowego

Wiele dekoracji ze sznurka możemy zrobić samodzielnie, doskonałym tego przykładem są bombki, do których stworzenia wykorzystywana jest zwłaszcza lina jutowa, jaka pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu. Oczywiście coraz więcej osób chce nie tylko posiadać takie dekoracje świąteczne, ale przede wszystkim stworzyć własną bombkę, dlatego warto poznać kilka przydatnych porad które pomogą nam w realizacji takiego celu.

Co jest niezbędne i potrzebne do stworzenia bombki ze sznurka jutowego?
­-Styropianowa kula o średnicy około 10 cm
-Lina jutowa (sznurek, najlepiej w naturalnym kolorze)
-Nożyczki oraz szpilki
-Pistolet jaki służy do klejenia na gorąco
Można również pomyśleć o ozdobach, takich jak perełki, naklejki, tasiemka brokatowa czy koronka bawełniana.

Jak powstaje bomba z liny jutowej?
Kula ze styropianu o odpowiedniej wielkości średnicy (tutaj zaleca się zastosowanie takiej od 6 do 12 cm), musi być owijana od samej góry co za tym idzie początek samego sznurka należy przykleić z wykorzystaniem kleju na gorąco. Następnie powoli i dokładnie okręcamy sznurek jutowy wokół naszej bombki, cały czas dbając o to aby był w odpowiedni oraz precyzyjny sposób podklejany z zastosowaniem kleju na gorąco.


W ten sposób udaje nam się stworzyć surową bombkę, jak zatem widać sam proces jest nader prosty, jednak należy teraz ją odpowiednio ozdobić chociażby na samym dole z wykorzystaniem beżowej koronki, którą również mocujemy klejem na gorąco.

Teraz czas najwyższy, aby stworzyć z odpowiedniej tasiemki naszą zawieszkę, którą przekładamy na pół i wciskamy przez otwory we wspomnianej koronce bawełnianej (dokładnie jej rozetce). Oczywiście wybór koloru tasiemki to kwestia indywidualna, warto jednak nie odbiegać od kolorystyki samej bombki, jak w wielu przypadkach tasiemkę łączymy za pośrednictwem kleju i w ten sposób uzyskujemy zawieszkę.

Pewnie, że sama bombka wykonana w ten sposób, może być dodatkowo wzbogacona i udekorowana z zastosowaniem naklejek czy perełek, a nawet z wykorzystaniem tasiemki brokatowej (stworzenie wstążeczek). Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż taka bombka jest nie tylko czymś ciekawym, lecz jednocześnie oryginalnym a nawet unikalnym w aspekcie innych bombek, które znajdą się na naszej choince. Można więc powiedzieć, że lina jutowa oraz odrobina czasu czy też wykazania chęci, mogą nam pomóc w stworzeniu bombki, jakiej nie kupimy w żadnym co do tego sklepie. W końcu będzie to nasze tylko i wyłącznie dzieło, co najważniejsze unikatowe pod kątem tego jak się prezentuje.