Osłonka na wazon ze sznura

Czy wiesz o tym, iż odpowiednio gruby sznur możemy wykorzystać do wykonania ciekawej osłonki na wazon? Niezbędny jest nie tylko sznurek sizalowy ale również typowo metalowa puszka, co za tym idzie takie połączenie pozwoli nam uzyskać atrakcyjny efekt, a tym samym estetyczny i ekologiczny pod względem samego wykonania.

Najpierw pamiętaj o przygotowaniu materiałów
Na początku pamiętajmy o surowcach, których są potrzebne, jak wspomniano powyżej może to być jakikolwiek sznurek dekoracyjny czy też sizalowy o adekwatnej do tego grubości. Idealnym rozwiązaniem jest również sama puszka, zwłaszcza po owocach, warzywie ewentualnie kawie, jaką należy dokładnie umyć, oraz pozbyć się z niej wszystkich etykiet czy też oczyścić z pozostałości po kleju (dostosujmy również słoiki pod względem samej puszki). Zadbajmy także o zabezpieczenie jej ostrych brzegów, poprzez ich dociśnięcie, przydadzą nam się dodatkowo nożyczki, cążki czy pistolet na klej.

Owijanie puszki sznurkiem krok po kroku
Warto posiadać odpowiednio gruby sznur, który w dużym stopniu ułatwi nam owinięcie go wokół puszki, tutaj co oczywiste najpierw musimy rozgrzać klej jakim smarujemy sam koniec sznurka. Kolejnym krokiem jest przyklejenie go przy dolnej krawędzi puszki, następne smarujemy puszkę w sposób punktowy tak aby można było swobodnie przykleić kolejne kawałki sznurka. Pamiętajmy aby od razu nie przyklejać go zbyt dużo, dobrym rozwiązaniem jest mocowanie po jednym wręcz zwoju. Sznurek bawełniany, ozdobny czy też sizalowy idealnie ze względu na właściwości oraz potrzebę jego naprężenia nadaje się do tego celu, trzeba nawijać go także bardzo ciasno tak aby same zwoje bezpośrednio przylegały do siebie. W momencie gdy znajdziemy się już w górnej krawędzi puszki, należy uciąć sznurek oraz starannie go przykleić, teraz już możemy wsadzić do niego słoik a nasza osłonka na kwiaty jest w pełni gotowa.
Jak zatem widać, w prosty oraz łatwy sposób, sznurek sizalowy czy poliestrowy może znaleźć swoiste zastosowanie, a nawet możemy swobodnie wykorzystać sznurówki do tego celu. Wykonanie takiej osłonki na kwiaty nie jest skomplikowane oraz czasochłonne, choć co zrozumiałe wymaga pewnej precyzji i dokładności, a tym samym przyłożenia się do niektórych etapów samej pracy. Na pewno jest to ciekawa alternatywa oraz opcja na to jak wykorzystać sznurek, jednocześnie zmienić wygląd osłonki na kwiaty w najbardziej estetyczny, ciekawy i oryginalny sposób. Każdy przy odrobinie chęci powinien sobie poradzić z wykonaniem takiej osłonki na kwiaty.