Gruby sznur

Gruby sznur ma bardzo wiele zastosowań, poczynając od jego wykorzystania w przemyśle, na roli ozdobnej kończąc. Dzięki temu, że w sprzedaży dostępne są jego różne rodzaje, można go dopasować indywidualnie do swoich oczekiwań i wymogów. Dobór najbardziej odpowiedniego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jakie będzie jego zastosowanie i tym samą jaką funkcję ma on pełnić.

Meble, dywany i ozdoby

Gruby sznur można stosować bez problemu do wykonywania bardzo wielu przedmiotów, takich jak dywany, meble czy różnorodne ozdoby. Może stanowić zarówno główny materiał, z jakiego są wykonywane jak też ich ozdobę. Ciekawe połączenia różnych materiałów zarówno jak chodzi o kolorystykę jak też o strukturę sprawia, że efekty wizualne mogą być niezwykle interesujące. Oczywiście bardzo często efekt zależy także od tego, z czego jest wykonany sznur, który będzie stosowany. Wybierać można pomiędzy sznurami lnianymi, bawełnianymi czy też jutowymi. Różnią się one nie tylko kolorystyką, ale także strukturą czy też sposobem ich wykonywania. Wiele osób wykonuje ze sznura ciekawe i niepowtarzalne ozdoby, które sprawiają, że wnętrze nabiera ciekawego wyglądu.

Mocne i wytrzymałe

Sznury stosuje się także w przemyśle i wielu innych branżach, charakteryzują się bowiem bardzo dużą wytrzymałością. Dzięki temu są w stanie utrzymać duże ciężary, stanowią więc często niezbędną część urządzeń wykorzystywanych do podnoszenia lub przenoszenia przedmiotów. Tego typu sznury bardzo często wzmacniane są znajdującym się wewnątrz specjalnym materiałem, który zabezpiecza je przed pękaniem czy nadmiernym rozciąganiem.

Damar - gruby sznur najwyższej jakości.