Sznurek woskowany

Sznurek woskowany to jeden z podstawowych, uniwersalnych artykułów do produkcji biżuterii, posiadający wiele różnorodnych zastosowań. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że pokrycie warstwą wosku zapobiega mechaceniu się sznurka oraz ułatwia przesuwanie koralików lub elementów zakończeniowych, które służą do regulacji bransoletki typu shamballa. Dzięki temu doskonale sprawdza się do tworzenia różnego rodzaju biżuterii m.in. bransoletek, wisiorków czy kolczyków. Jest najpopularniejszym materiałem służącym do produkcji wyrobów opartych na splocie makramowym oraz shamballa. Nadaje się również do stosowania jako element dekoracyjny lub dodatek do torebek, pasków, pudełek ozdobnych lub innych, własnoręcznie wykonanych prac. Ze względu na łatwość w użyciu i dostępność w wielu wersjach kolorystycznych oraz w kilku różnych grubościach stanowi świetny produkt nie tylko dla osób początkujących, ale również mających spore doświadczenie w rękodziele.

Sznurek woskowany nie topi się pod wpływem ciepła. Wyróżnia się tym, że jest dosyć sztywny, a zawiązane za jego pomocą supełki bardzo dobrze się trzymają i nie rozwiązują, ponieważ sznurek trwale się odkształca. Istotną zaletą sznurka woskowanego jest również to, że mimo tego, iż jest lekki, jest również wytrzymały. Znakomicie utrzymuje zarówno ciężkie koraliki, jak również elementy wykonane z ceramiki.

W biżuterii ważna zarówno trwałość materiałów, jak też ich wygląd. Sznurek woskowany prezentuje się bardzo estetycznie, ponadto posiada lekki połysk, przez co świetnie wypada w połączeniu z koralikami oraz innymi elementami dekoracyjnymi.

Damar - sznurek woskowany najwyższej jakości.