Sznurek konopny

Sznurek konopny jest wykonany z naturalnego materiału roślinnego, który pozyskuje się z roślin konopiowatych. Posiada charakterystyczny, surowy wygląd, neutralny kolor oraz szerokie praktyczne zastosowanie - nadaje się zarówno do pakowania, jak też do wszelkich prac technicznych oraz artystycznych.

Sznurek idealnie komponuje się z przedmiotami o charakterze ekologicznym, takimi jak ręcznie robione mydła czy herbaty, ze względu na swoje naturalne pochodzenie i wygląd. Może być również wykorzystany w celu stworzenia oryginalnych zabawek dla zwierząt domowych np. papug oraz kotów, ponieważ nie zawiera sztucznych substancji, które mogą zaszkodzić pupilowi. Ponadto, ze sznurka konopnego można wykonać ciekawe dekoracje do domu i ogrodu. Przykładowym zastosowaniem jest ozdabianie butelek lub słoików, co nadaje im nietuzinkowy, rustykalny wygląd i sprawia, że stanowią wyjątkowe podkreślenie charakteru wnętrza. Dobrym sposobem na wykorzystanie sznurka jest również dołączanie za jego pomocą metek do własnoręcznie wytworzonych produktów.

Sznurek konopny jest dosyć sztywny i mało elastyczny, a to za sprawą solidnych włókien roślinnych, z których powstaje. Dzięki temu doskonale nadaje się też do podwiązywania łodyg kwiatów i krzewów. Co ciekawe, sznury wykonane z takiego materiału od wieków mają zastosowanie również w żeglarstwie ze względu na ich odporność i wytrzymałość.

Pomimo, że sznurek konopny jest generalnie odporny na działanie czynników atmosferycznych, pod wpływem wilgoci może pęcznieć i sztywnieć, co warto wziąć pod uwagę, projektując wszelkiego rodzaju dekoracje zewnętrzne.

Damar - sznurek konopny najwyższej jakości.