Nici Wędliniarskie Surowe 500g

11,38 zł
Brutto

Parametry techniczne:

    Grubość nitki: 2 mm

    Wytrzymałość: 21(+/- 5%) daN

    Skład: 100 % len

Ilość

Stwórz miski ze zwykłego sznurka
Widziałaś w sklepie miski ze sznurka, a co za tym idzie wzbudziły one twoją uwagę? Nie decyduj się na ich zakup, zastanów się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie ich samodzielne stworzenie, a więc coś co w gruncie rzeczy nie powinno stanowić żadnego większego problemu. Oczywiście wykonanie takich misek ze sznurka sizalowego lub sznurka lnianego jest nader proste, wymaga jedynie poświęcenia chwilę czasu oraz wykazania w tym aspekcie odpowiednich chęci.

Co powinniśmy posiadać aby wykonać miski ze sznurka sizalowego? :

-Sznurek sizalowy (w 3 różnych najlepiej kolorach o długości nie mniejszej niż 270 cm, bogaty ich wybór znajdziemy na stronie http://sznurkidamar.pl/10-sznurki)
-3 miseczki różnej wielkości (jakie będą służyć do odwzorowania)
-Pistolet na gorący klej
-Farba w sprayu
-Przezroczysta pasta jaką wykorzystamy do uszczelnienia

Jak podejść do kwestii tworzenia misek ze sznurka sizalowego?

Pierwszą czynnością którą wykonujemy, jest pomalowanie sznurka z zastosowaniem farby w sprayu, następnie odczekanie aż ona wyschnie (w większości przypadków trzeba tą czynność powtórzyć aby uzyskać adekwatny do tego efekt. Następnie na końcu jednego ze sznurków wykonujemy niewielki oraz ciasny ślimaczej, zabezpieczając go w taki sposób z zastosowaniem kleju na gorąco aby nie doszło do jego rozwiązania.

Kolejnym krokiem jest położenie miseczki do góry dnem, oraz ułożeniu na niej ślimaczka jaki wykonaliśmy ze sznurka sizalowego, oplatajmy go dookoła i dociskajmy bezpośrednio do miseczki. W momencie gdy już skończyliśmy tę czynność, należy odciąć ewentualny nadmiar sznurka oraz przykleić jego koniec, zakładając iż to samo zrobiliśmy na jego szczycie, zabezpieczy to nas na wypadek strzępienia się wspomnianego sznurka sizalowego. Powoli oraz delikatnie wyciągnijmy miseczkę ze sznurka oraz odłóżmy aby najzwyczajniej w świecie wyschła, potem pamiętajmy o potrzebie jej uszczelnienia i ponownym pomalowaniu. Można zatem śmiało powiedzieć, iż stworzenie takiej miseczki ze sznurka sizalowego, to nie tylko łatwa alternatywa lecz jednocześnie taka na którą warto się zdecydować.

9 Przedmioty