Nici wędliniarskie żółte

2,40 zł
Brutto

Parametry techniczne:

  Grubość nitki: 2 mm

  Wytrzymałość: 19(+/- 5%) daN

  Skład: 100 % bawełna

Waga
Ilość

Dowiedz się jak stworzyć jajko wielkanocne ze sznurka
Pewnie, że pisanki wielkanocne niejedną mają postać, choć w gruncie rzeczy kojarzą nam się z wielobarwnymi jajami, to wcale nie muszą takie być, ciekawą alternatywą a niekiedy wręcz tradycją jest ich samodzielne stworzenie. Oczywiście metod oraz sposobów jest bardzo wiele, jednak tą która wzbudza coraz większe zainteresowanie, jest wykonanie ich z zastosowaniem sznurka sizalowego lub bawełnianego.

Co powinniśmy posiadać aby stworzyć takie pisanki? Pamiętajmy aby przygotować takie rzeczy jak :
-Odpowiedni klej (najlepiej szybkoschnący)
-Jajka styropianowego lub plastikowe (które kupimy w wielu adekwatnych do tego miejscach)
-Wstążeczki kolorowe jakie wykorzystamy do ozdobienia naszego jajka.
Poznaj poszczególne etapy tworzenia jajka wielkanocnego ze sznurka

W momencie gdy już posiadamy wspomniane plastikowe jajko, powinniśmy zdecydować się na jego umycie (jeżeli jest to styropianowe to nie musimy tego robić), oczywiście ma to zagwarantować iż klej będzie w szybki oraz łatwy sposób łapał. Nałóżmy na sam czubek naszego jajka odrobinę kleju, oraz przyłóżmy tam bezpośrednio sznurek, zaczynając jego precyzyjne okręcanie wokół jajka, tak aby udało nam się stworzyć odpowiednią spiralę.

Zawsze przy następnym okrążeniu samego sznurka, pamiętajmy o nakładaniu kleju oraz dokładnym i równomiernym zachowaniu swoistej symetrii. Tego typu czynność a więc owijanie sznurka wokół jajka wykonujemy aż do momentu gdy dojdziemy do samego końca, który również sklejamy zgodnie z adekwatnym do tego przeznaczeniem. Odkładamy teraz jajko aby mogło ono wyschnąć, już po kilkunastu minutach możemy je ozdobić wedle własnego uznania, a do dekoracji użyć wspomniane powyżej wstążeczki. Zatem można powiedzieć, iż wykonanie oraz stworzenie jajka ze sznurka, to nie tylko ciekawa opcja lecz przede wszystkim zadanie któremu bez wątpienia sprosta każdy z nas.

Warto się zdecydować na wykonanie i ozdobienie jajka właśnie w taki sposób, a więc wykorzystania sznurka, to nie tylko oryginalna ale również modna koncepcja która cieszy się sporym zastosowaniem.

10 Przedmioty