Filtruj według

Sznurówki

Sznurówki mogą stanowić idealne dopełnienie do obuwia. Często potrafią nadać całej kreacji nowego wyglądu i stylu. Znaleźć można sznurówki kolorowe i wesołe, idealne do butów dziecięcych lub młodzieżowych oraz szykowne sznurówki pasujące do eleganckiej kreacji, takiej jak garnitur.

Sznurowadła dzielą się na woskowane i jedwabne. Sznurowadła woskowane cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Dzięki woskowemu pokryciu wykazują dużą tolerancję na wodę, co oznacza, że nawet intensywny deszcz nie spowoduje ich zniszczenia. Sznurowadła te są najczęściej okrągłe w przekroju i trwałe. Najczęściej wykonuje się je w odcieniach brązu i czerni. Doskonale pasują szczególnie do eleganckich rodzajów obuwia, do butów skórzanych lub butów mocno eksploatowanych (buty robocze, buty do jazdy konnej). Sznurowadła jedwabne mają natomiast kształt tasiemki. Mimo, że nie są pokryte ochronną warstwą wosku, również cechują się wytrzymałością, ze względu na wykonanie z wysokiej jakości tworzyw i materiałów. Doskonale nadają się do obuwia sportowego lub dziecięcego. Bardzo często występują w różnych odmianach kolorystycznych i są pokryte różnego rodzaju motywami i wzorami. Sprawia to, że mogą nadać twojemu obuwiu nowego, niepowtarzalnego stylu.

Wybierając sznurówki do twojego obuwia, konieczne jest dobranie ich odpowiedniej długości. Zbyt krótkie mogą nie spełniać odpowiednio swojej funkcji, czyli nie trzymać buta na nodze. Zbyt długie natomiast mogą wplątywać się pod nogi, brudzić się i po prostu wyglądać nieestetycznie.

Aktywne filtry